LipjaniPress

Kryetari Ahmeti viziton punimet e asfaltimit të rrugës Topliçan -Grackë

Lipjani

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot ka vizituar e punimet në asflatimin e rrugës Topliçan –Grackë.
Me këtë rast kreu lipjanas ka uruar banorët e këtyre dy vendbanimeve për rrugën e re, duke e bërë të ditur se shumë shpejt do të filloj edhe ndërtimi dhe asfaltimi i rrugës Topliçan -Vojnovc, po ashtu për këto vendëbanime do të ketë projekte të tjera në vazhdimësi, projekte këto të cilat do të ndikojnë në jetën dhe mirëqenien e banorëve të këtyre lokaliteteve si dhe atyre për rreth.
Nga ana tjetër banorët kanë falenderuar Kryetarin Ahmeti për përkushtimin e tij të pakursyer drejtë përmirësimit të jetesës së qyetarëve dhe mirëqenies së tyre./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Dëshmi të reja: Si i urdhëroi Millosheviq vartësit e tij për t’i fshehur krimet në Kosovë

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress
Skip to toolbar