LipjaniPress

Kryetari Buja mbështetet fuqishëm nga strukturat e PDK-së në Kraishtë

Lipjani

Kraishtë ,26 mars 2017
Rinia Demokratike e nëndegës së Kraishtës sot ishte nikoqire e strukturave të degës së PDK-së të prirë nga kryetari z. Shukri Buja ,njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës ,i cili shoqërohej nga Lulzim Rrustemi, nënkryetar për çështje organizative dhe Hyzer Rizani kryetar RDK-së dega ne Lipjan .Me ç’rast z. Buja u shprehur para të rinjve kraishtas, se sa herë që gjendem në fshatin tuaj ndihem tepër mirë , për arsye se Kraishta është vendlindja e Heroit të Kosovës Ismail Luma dhe me krenari mbanë Bustin e Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti ,pastaj unë këtu kam përfundua shkollën dhe së treti,fal juve të rinjve kraishtas e qytetarëve të nderura, PDK në vazhdimësi ka korrë fitore bindëse tha mes tjerash z. Buja. Fjalë rasti mbajtën edhe Lulzim Rrustemi e Ryzer Rizani./Lipjanipress.com//
Vazhdojmë drejtë synimit tonë!
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Arrestohet hajni i Lipjanit

lipjanipress

Fillon turniri “Kupa e Pavarësisë 2017”

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

REAGIM: PDK – Dega Lipjan

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Gëzuar 8 Marsi të gjitha Nënave

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress
Skip to toolbar