LipjaniPress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

Lajme Lipjani

Kryetari Hajrullahu qëndroi tek familja Krasniqi në fshatin Konjuh, ku përcolli vjeljen e patates dhe vizitoi depot e improvizuara për ruajtjen e tyre. Në këto familje përkrahja institucionale është zero, ata u shprehën se nuk janë përkrahur asnjëherë me subvencione nga Komuna e Lipjanit. Këto familje të gjitha të ardhurat i kanë nga prodhimet bujqësore ku vetëm njëra nga to ka te mbjellura rreth 35 hektarë,ndërsa në tërësi në fshatin Konjuh të mbjellura me patate, qepë dhe lakër si dhe prodhime tjera bujqësore janë mbi 200 hektarë.
Kryetari Hajrullahu, në këtë vizitë iu ofroi përkrahjen dhe u zotua se do t’i mbështes me të gjitha mundësitë si dhe sqaroi fermerët kultivues të patateve dhe prodhimeve tjera bujqësore se në platformën tonë qeverisëse vëmendje të veçantë i kemi kushtua sektorit të bujqësisë . Ai gjithashtu i inkurajoi që të vazhdojnë me punë, pasi sic u tha nga këta bujq më këto prodhime furnizohen edhe vendet si Kosova, Shqipëria e Maqedonia./LipjaniPress.com//

Sektori për Informim!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Presidentja kroate mohon rritjen e mbështetjes për fashizmin

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Vazhdojn pritjet deri në pesë orë në Merdare

lipjanipress
Skip to toolbar