LipjaniPress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

Lajme Lipjani

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, të premtën e ka vizituar fabrikën për prodhimin e lëngjeve në fshatin Banullë dhe atë për prodhimin e shisheve plastike në Sllovi të komunës së Lipjanit.

Pas kësaj vizite kryetari Pacolli është ndarë i kënaqur me këtë seri prodhimesh të cilat janë të dedikuara për tregun e jashtëm dhe me këtë rast ai ka dhënë një prononcim për media. Në fjalën e tij Pacolli ka apostrofuar edhe rrjedhën politike në vend si dhe pakënaqësitë që po shfaqën te qytetarët dhe vështirësitë me të cilat po përballën ata. Gjatë prononcimit të tij është thënë se “në Kosovë po mbretëron një situatë e tmerrshme dhe kjo po shihet nga dita në ditë, çdo kush po punon vetëm për ineresat e veta e pak po mendohet për popullin. Nga kjo po del se partitë nuk po punojnë për interesat e qytetarëve por për intereset e tyre. Kjo udhëheqje e Kosovës nuk e don Kosovën dhe as qytetarët e saj. Ata as për vete nuk kan bërë asgjë, por krejtë atë që e kanë arritur e kanë bërë në mënyrë të pandershme”ka thënë ndër të tjera Pacolli. Për të ditur se çfar ka thënë veç të tjerash gjatë këtij prononcimi, kryetari i AKR-së,z. Pacolli./Lipjanipress.com//
Si dhe brenda pak qastesh mundë ta diqni videon në vijim.


Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Vuciq: Mustafa s`më kthen përgjigje, me Kosovën do bëj atë që e ka bërë Titoja

lipjanipress
Skip to toolbar