LipjaniPress

Kryetari i FR-AKR-së në Lipjan Bekim Olluri ka takuar të rinjtë e Gllogovcit të Lipjanit

Lipjani

Kryetari i FR-AKR-së dega në Lipjan Bekim Olluri ka takuar të rinjtë e Gllogovcit ku kemi diskutuar për preokopimet e të rinjve të këtij fshati.
Preokopimi i tyre ishte punësimi dhe mashtrimet nga partit e tjera ne Lipjan që iu kanë bërë të Rinjve.
Kryetari Olluri tha para të Rinjve se programi i AKR-së është Zhvillim Ekonomik dhe punësim.
Në udhëheqjen e Komunës nga kryetari Sabit Pacolli do tē ketë investime nga investitoret e huaj që do të punësohen të Rinjtë e Lipjanit.
Në këtë takim u themelua nëndega e Forumit Rinor të AKR-së në Gllogovc dhe kryetar u zgjodh z. Blenard Abdullahu student i Makinerisë në Fakultetin Teknik.
Kryetari i sapo zgjedhur Blenard Abdullahu e falëminderoj kryetarin e FR-AKR-së Bekim Olluri dhe strukturat udhëheqëse në Lipjan për mbështetje dhe përkrahjen./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Lipjani së shpejti me fusha moderne sportive për tenis, basketboll dhe futboll(Foto)

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress
Skip to toolbar