LipjaniPress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

Lipjani

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren që po u bëne realizimit të projekteve nga afër ka pëcjellur edhe punimet që po bëhen në pastrimin dhe zgjerimin e lumit të fashtit Lluga i cili përshkon nëpër fshatin Gllanicë dhe përfundon në Dobrajë të Madhe. Ky projekt po realizohet në fshatrat e Komunës së Lipjanit në zgjerimin dhe pastimin e lumenjëve në gjatësi prej 12100 m, me qëllim të shmangies së vërshimeve në sezonin e reshjeve por edhe pastrimin e mbeturinave të ndryshme në këta lumenjë./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, uron qytetarët lipjanas për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Vjedhjet dhe narkotika nuk kanë të ndalur as në Lipjan

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

ZHURMA PËR KRIMINELET SERB

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Ymer Troshupa: Poezi Dëshmitarit të Lirisë.

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress
Skip to toolbar