LipjaniPress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

Lajme Lipjani

Këshillit të Veprimit Bujqësor, Valon Mziu me të cilin ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me qëllim bashkëpunimit dhe koordinimit në fushën e zhvillimit të resurseve humane në sektorin e bujqësisë konformë nevojave të tregut të punës.

Komuna e Lipjanit dhe OJQ KBV së bashku do të kontribuojë në drejtim të zhvillimit të përkrahjes dhe promovimit të sektorit edukativ dhe profesional në fushën e bujqësisë, biznesit dhe profileve të tjera deficitare si në vend ashtu edhe jashtë vendit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Fillon sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Maqedonisë

lipjanipress

Kryesuesja dhe drejtorë të drejtorive komunale homazhe tek varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Sllovi, Akllap dhe Tërbovc.

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

Çka do të thotë të kesh opozitë politike të përgjegjshme?

Granit

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress
Skip to toolbar