LipjaniPress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Lajme

Kryetari i komunës së Shtime, z. Naim Ismajli, në cilësinë e kryetarit të NALAS-it ( Network of Associations of Local Authorities of South-East Europe ), po merr pjesë në takimin e rregullt të
Kryetari-1.JPG
Kryetari i komunës së Shtime, z. Naim Ismajli, në cilësinë e kryetarit të NALAS-it ( Network of Associations of Local Authorities of South-East Europe ), po merr pjesë në takimin e rregullt të Komitetit drejtues të këtij rrjeti, që po mbahet në Bruksel, nga data 5.4.2017.
Tema që po trajtohet në të këtë takim është Decentralizimi dhe politikat e BE-së në lidhje me qeverisjen e mirë kurse diskutimet janë duke u zhvilluar për pikat: Pasqyra e të arriturave; Draft plani strategjik; Draft plani i punës 2017 dhe buxheti 2017.
Kryetari Naim Ismajli, është President i këtij Asociacioni nga data 15.4.2016./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Më 7 maj mbahen zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

lipjanipress

Takime “urgjente” për Kosovën në Serbi

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Nesër sërish testohet alarmi në Prishtinë

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Njeriu që plagosi Vllasin përmend edhe Isa Mustafën

lipjanipress

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

Zvicra s’ka përjetuar janar më të ftohtë në 30 vjetët e fundit

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress
Skip to toolbar