LipjaniPress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

Lipjani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët:
Labërie Nishori anëtare e kryesisë, Agim Morina kandidat për asamble, Valenton Amerllahu anëtar i kryesisë, Bekim Olluri aktivist, Granit Shala kandidat për asamble kanë vizituar fshatin Krojmir, Shalë, Memorialin në Kleqkë ku u njoftuan nga afër për problemet dhe nevojat që i prekopojnë qytetarët e këtyre fshatrave. Problemet dhe kërkesat e qytetatëve ishin modeste si: kanalizimi, funksionalizimi i ujësjellësit, trotuaret, ndriqimi rrugëve, nxemja qenderore në shkolla që nuk është funksionale, shtëpia e shëndetit në Krojmir ishte gjithashtu edhe njëra prej kërkesave të qytetarëve. Deponitë e egra të mbeturinave, rrjedha e kanalizimeve nëpër rrugë, kundermimi dhe probleme tjera u theksuan nga qytetarët./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Press Lipjani

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Zbulohet lista, këta janë kandidatët për deputetë nga PDK-ja

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Njoftim: Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK)

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Dëshmi të reja: Si i urdhëroi Millosheviq vartësit e tij për t’i fshehur krimet në Kosovë

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress
Skip to toolbar