LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

Lipjani Zgjedhjet 2017

Kraishta sonte iu bashkua rrugëtimit tonë
Aty kryetari Ahmeti shpalosi platformën e tij qeverisëse për Lipjanin në tërësi e me thekës të veçantë në projektet që do të realizohen për Kraishten.
“ Mos lejoni që Kraishta të jetë më peng i interesave të dy apo tre individëve të cilët primare kanë pasur dhe kanë interesat e tyre personale. Ju siguroj se në dy vjeçarin e parë do ti asfaltojmë të gjitha rrugicat e fshatit. Do të ndërtojmë edhe trotuarin me ndriçim publik. Gjithashtu do të rregullojmë edhe rrjetin e ujësjellësit dhe kanalizimit dhe do të investojmë në projekte të tjetra të cilat janë kërkesa nga vet ju.” është shprehur në mes të tjerash kryetari Ahmeti.
Ahmeti tutje ka shtuar se qytetarë lipjanas dhe banorët e Kraishtës kanë dy zgjedhje.
E para është numri 47 dhe puna. Kurse zgjedhja e dytë është shpërndarja e votës në parti të ndryshme, parti këto që janë të njëjta dhe që pas përfundimit të zgjedhjeve të gjitha bëhen bashkë. Prandaj, me 22 Tetor të votohet numri 47 dhe të votohet për punë e prosperitet.
LDK-Lipjan
Zyra për Informim

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Njoftim – Kuvend zgjedhor në degën e PDAK-së në Lipjan

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Mbi 3 milion euro investime në Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Komunikat :Partia e Ashkalive për Integrim Dega-Lipjan

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress
Skip to toolbar