LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

Lajme Lipjani

Ditën e parë të vitit të ri shkollor 2020/2021 nxënësit e Magures e kanë nisur në shkollë të re.
Në përurimin e kësaj shkolle që mban emrin e dëshmorit “Haradin Bajrami”, morën pjesë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, kryetari i komunës Lipjanit Imri Ahmeti dhe ministri i Arsimit Ramë Likaj.

Kryetari i komunës Imri Ahmeti falënderoj Kryeministin Hoti për ndihmën e dhënë në ndërtimin e kësaj shkolle. Ai tha se ishte Hoti në cilësinë e ministrit të Financave në Qeverinë Mustafa, i cili i kishte dhënë lajmin për nderimin e kësaj shkolle dhe tani ndjeher i lumtur që ai po merr pjesë sot në këtë përurim në cilësinë e Kryeministrit.

“Është rast i veçantë sepse po përurohet një objekt i veçantë, një objekt model i kompletuar me gjithë infrastrukturën. Në raport me një objekt që deri më tani e kemi pasur, vërtet jep mundësi të mira që nxënësit tonë të jenë më komod dhe të kenë një shkallë më të lartë të mësimnxënies është shprehur kryetari Ahmeti.

Ndërsa, Kryeministri Hoti në fjalën e tij, ka përgëzuar kryetarin Imri Ahmeti për punën e bërë në kompletimin e kësaj infrastrukture. Ai duke uruar nxënësit për këtë shkollë, bëri thirrje që të respektohen masat, në mënyrë që mësimi të vazhdojë.

“Shfrytëzoj rastin që në ditën e parë të mësimit të kërkojë nga mësimdhënësit, nxënit kujdes maksimal, në mënyrë që mësimi mos të ndërpritet, sepse ai nuk merret askund më mirë së në shkolla. Kjo shkollë më mirë së askund tjetër plotëson kushtet për të organizuar mësim modern”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Gecaj: Hipokrizia nuk ka kufi (Foto)

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress
Skip to toolbar