LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti sot ka pritur përfaqësuesit e shkollës “Prof Futboll & Roni 19” njëherit edhe përfaqësues të klubit Minatori të cilët e kanë njoftuar Kryetarin Ahmeti me rezultatet e arritura, ku ky klub ka zënë vendin parë U11 në nivel të Kosovës.
Në këtë rast Kryetari Imri Ahmeti ka përgezuar përfaqësuesit Abedin Hazrolli dhe trajnerin Faruk Statovcin për të arrituar e këtij klubi. Ai në njejtën kohë u ka premtuar përkrahje të vazhdueshme si dhe ka siguruar se vitet në vijim do të investoj në pëmirësimin e infrastrukturës sportive në Magurë në mënyrë që të këta rinjë dhe të sportistët e tjerë të zhvillojnë aktivitetet e tyre në kushte dhe hapësira të standarteve të larta./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Familjari e konfirmon vdekjen e Lavdrim Muhaxherit

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress
Skip to toolbar