LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

Lipjani

Sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë, datë kjo që meritueshëm është dita e rënjës së Dëshmorit Haradin Bajrami. Me këtë rast Kryetari Imri Ahmeti në fjalën e rastit para të pranishmëve në urimin e ditës së shkollës mes tjerash tha se vlerat e lirisë, gjakun e Dëshmorëve dhe gjithë të rënëve për çlirim do i ndërojmë e respektojmë përherë duke qënë korrekt me përgjëgjësitë dhe angazhimet e gjithë neve. Më pas kryetari Ahmeti me bashkëpuntor bëri homazhe pranë lapidarit të Dëshmorit Haradin Bajrami si dhe në zbulimin e Pllakës Përkujtimore në shtëpinë e familjes Bajrami në fshatin Leletiq./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Biografia e kandidatit për kryetar, z. Selatin Retkoceri

lipjanipress
Skip to toolbar