LipjaniPress

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Lipjani

Të premten në orët e paraditës kryetari i Komunës të Lipjanit, Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani, me rastin e 18-të vjetorit të rënies së tij. Ismet Asllani – Prapashtica ishte komandat i Logjistikes në Brigaden 153 të UÇK-së në Gollak. Veprimtarinë e tij nuk e shtriu vetëm në Gollak por në cdo pjesë të vendit duke qenë krahu i djathtë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosoves.Heroi i kombit më 24 mars 1999 kur NATO-ja fillon sulmet ajrore mbi caqet serbe, Ismet Asllani vritet në fshatin Konjuh afër Lipjanit nga një aksion i organizur nga forcat serbe./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot vizitoi për së afërmi punimet në hapjen dhe zgjerimin e shtratit të lumit në Blinajë.

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR TË LIPJANIT, SELATIN RETKOCERI, U DREJTOHET MËSIMDHËNËSVE TË VITEVE 1990/99 ME NJË LETËR TË HAPUR

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në Qendrën Kulturore “Tahir Sinani”, është mbajtur Akademi Përkujtimore,(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar