LipjaniPress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

Lipjani Sport

Sot nga ora 16:00, në stadiumin e qytetit zhvillohet derbi lokal në futboll në mes të klubeve Ulpiana dhe Arbëria. Të dy ekipeve i urojë një lojë të mirë dhe fer.
Lipjani gjithnjë ka pasur talentë të shumtë në sporte të ndryshme, por mungesa nga institucionet ka bërë që klubet nga qyteti ynë mos të kenë suksese të merituara.
Me fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, kjo do të ndryshoj. Programi ynë për sportin, parasheh rritje të mbështetjes për të gjitha klubet, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë organizativ./LipjaniPress.com//
Shihemi sot në stadium, nga ora 16:00

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

I.Gashi: GURAKUQI POET E PATRIOT I FLAKET

lipjanipress
Skip to toolbar