LipjaniPress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

Lajme Lipjani

Fushata elektorale e degës së PDK-së të Lipjan ka vazhduar mbrëmë deri në orët e vona .Qytetarë edhe anëtarët e simpatizantët e PDK-së në nëndegët; e Brusit,Teqes,Janjevës,Akllapit,Sllovisë,Smallushës kishin mundësinë të njihen me Platformën për Zgjedhjet Parlamentare 2017-2021 dhe 99 Veprimet Konkrete të Projektit politik #Fillimi Ri. Kryetari Shukri Buja,ka thënë se në këto zgjedhje të parakohshme të mendojmë mirë se kujt do tia japim besimin për katër vitet e ardhshme për ta udhëhequr vendin. Kosovës I duhen njerëz të guximshëm e me vizion të qartë,sepse Kosovën e presin sfida të mëdha siç është përcaktimi i kufirit me Malin e Zi,pastaj edhe me Serbinë që nuk e kemi edhe lehtë,pastaj formimin e ushtrisë,zhvillimin ekonomik,ka theksuar mes tjerash para janjevasëve,Shukri Buja.
Kandidatja për deputete,Selvije Halimi duke e shpalosur programin e platformë Fillimi i Ri,ka thënë se Kosovës I duhet qeveri që ecë me hapa të shpejtë. Prandaj,rezultatet do ti kemi 3 muaj pas formimit të qeverisë së re. Ne me fitoren e PDK-së do të bëjmë kthesa të mëdha në ekonomi duke përfshirë të gjitha sferat e bujqësisë…Mirëpo,një synim i yni është se prioritet do të kenë hapja e çerdheve publike të fëmijëve edhe në zonat e thella rurale. Ka pohuar mes tjerash ajo në tubimin elektoral të mërkurën në mbrëmje me qytetarët e këtyre nëndegëve
Vazhdojmë !/LipjaniPress.com//
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Ambasadori Delawie i drejtohet edhe Kuvendit: Hidheni poshtë projektligjin për ushtrinë

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani
Skip to toolbar