LipjaniPress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

Lajme Lipjani

Me ngritjen e temperaturave qytetarët zgjedhin vendet më të bukura në natyrë për të kaluar vikendet.

Gjatë ditës së djeshme një person kishte raportuar se në Parkun e Gërmisë së fundi gjinden disa prej llojeve më të rrezikshme të gjarpërinjve.

Një ndër ta edhe ai i llojit llojin Vipera Ammodytes, i cili konsiderohet të jetë helmues-vdekjeprurës.

Njësoj duket se gjendja është edhe në Stanishor të Gjilanit. Një lexues i Indeksonline ka dërguar një fotografi të realizuar në përfundim të muajit shkurt , me datën 12 ku edhe dallohet mjaft qartë gjarpri në fjalë.

a large specimen of vipera ammodytes snake

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Luftë fjalësh ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë. Çfarë thotë Daçiq pasi kolegu kroat i refuzoi kërkesën për takim

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress

Në Kosovë rritet numri i përdoruesve të narkotikës nën moshën 18 vjeç

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Lipjan dhe në këto vende nesër do të ketë reduktime të rrymës

lipjanipress

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress
Skip to toolbar