LipjaniPress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

Lajme

Sonte në emisionin ‘Komiteti’ – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka folur për fokusimin e investimeve shtetërore në autostrada dhe rrjete hekurudhore.

Ai ka treguar për qëllimet e këtij fokusi në ndërtimin e autostradave dhe hekurudhave dhe përfitimet ekonomike nga to.

Ministri Hoti ka folur për periudhën kohore kur do të përfundojë ndërtimi i autostradës për Han të Elezit dhe për arsyet e vonesës së përfundimit të saj.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Garrett: Parashikimet e mia për Maqedoninë ishin joreale, diçka si “La la Land”

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress
Skip to toolbar