LipjaniPress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

Lajme Lipjani

Lipjan 29 maj
Lideri I VV-së Albin Kurti të hënën e ka vizituar degën e saj në Lipjan dhe më pas ka takuar edhe qytetarë të kësaj komune si dhe ka vizituar fabrikën e lëngjeve “Quality” në fshatin Banullë të Lipjanit./LipjaniPress.com//
Në një prononcim për media pasi e ka vizituar këtë fabrikë z. Kurti ka thënë se”Duhet t marr fund ku biznismenet në vend diskriminohen e privilegjohen sipas librezave te partisë.Ekonomia e Kosovës duhet tu ndihmojë të gjithëve, ta rris punësmin dhe ta zvoglojë mjerimin social dhe ti kontribuojë të ardhmes të Kosovës pa dallim se në çfar partie jeni. Për ne është me rëndësi që shteti me qenë pranë bizneseve vendore sidomos prodhuese e sidomos prodhuesve të cilët kontribuojnë në vlerën e shtuar.Ne vend se këta prodhues të kenë ndihmen e shtetit po e kanë pengesen e Qeverisë. Pas 11 qershorit , me fitorën e VV-së, kjo ndryshon.njeherë e përgjithmonë”ka thënë Kurti.Ai në vijim ka shtuar se”pushtet në Kosovë kanë pasur çasje jo dashmirëse karshi popullsisë.Ata kanë shkaktuar ndarje dhe perqarje. Ne duam ta bashkojmë popullin e Kosovës për të mirën e tij të perbashket dhe këtu ska biznese te partive politike e që për ne janë prodhimtari të Kosovës ku dhuhet të ndihemi krenar dhe këta pas 11qershorit populli do ta kenë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e e konomisë të vendit”,ka thë në Kurti./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress
Skip to toolbar