LipjaniPress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

Lajme

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti Dardan Gashi, ka folur për paraqitjen e kryeministri Isa Mustafa në Qeveri dhe në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Gashi ka komentuar mënyrën e qeverisjes së Mustafës dhe raportet e tij me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me të cilin udhëheqin koalicionin.

Analisti ka folur për Mustafën se lider i LDK’së dhe marrëdhëniet e tij me anëtarët e partisë.

Gashi ka treguar se kush, sipas tij, do ta marrë kreun e LDK’së pas Mustafës.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress
Skip to toolbar