LipjaniPress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

Lajme

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se janë dërguar ftesat për deputetët e rinj të zgjedhur, për pjesëmarrje në seancën konstituive të 3 gushtit.
Seanca e të enjten nis në ora 10:00, dhe ka tre pika në rend të ditës, shkruan Gazeta Express.

Seanca e cila do të drejtohet nga deputeti/ja më i vjetër për nga mosha, do të nis me formimin e Komisionit të përkohshëm për verifikimin e kuorumit dhe të mandateve të deputetëve, për të vazhduar me dhënien e betimit të deputetëve.

E në fund të saj, deputetët do të zgjedhin kryetarin e ri të Kuvendit dhe anëtarët tjerë të kryesisë.

Deri më tani, koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN, ka bërë të ditur se kreu i PDK’së Kadri Veseli do të jetë kandidat për kryeparlamentar.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress
Skip to toolbar