LipjaniPress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

Lajme

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se janë dërguar ftesat për deputetët e rinj të zgjedhur, për pjesëmarrje në seancën konstituive të 3 gushtit.
Seanca e të enjten nis në ora 10:00, dhe ka tre pika në rend të ditës, shkruan Gazeta Express.

Seanca e cila do të drejtohet nga deputeti/ja më i vjetër për nga mosha, do të nis me formimin e Komisionit të përkohshëm për verifikimin e kuorumit dhe të mandateve të deputetëve, për të vazhduar me dhënien e betimit të deputetëve.

E në fund të saj, deputetët do të zgjedhin kryetarin e ri të Kuvendit dhe anëtarët tjerë të kryesisë.

Deri më tani, koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN, ka bërë të ditur se kreu i PDK’së Kadri Veseli do të jetë kandidat për kryeparlamentar.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Lufta e 3-të botërore?! Ja ku do të fshihen njerëzit më të pasur në botë në këtë kohë katastrofike

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress
Skip to toolbar