LipjaniPress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit, nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi gjatë ditës së sotme ka zhvilluar punimet e seancës së tetë me radhë, në të cilën janë shqyrtuar pikat e rendit të ditës të cilat ishin të propozuara për këtë mbledhje.

Në fillim kësaj seance këshilltarët kanë adresuar një mori pyetjesh për ekzekutivin komunal, ku edhe në të njejtën kohë kanë marrë përgjegjje nga drejtorët përkatës.
Po ashtu gjatë kësaj seance Kuvendi ka provuar, Propozim Vendimin për shpalljen e Gani Demir Retkocerit, qytetarë nderi i Komunës së Lipjanit, Propozim Vendim paraprak për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër të pronës së paluajtshme të komunës, Propozim Vendim për shkëputjen e kontratës 1-464-3593 të datës 11.08.2011 për dhënien me qira të lokalit paluajtshmërisë.
Ndërsa, propozim Vendimi për ndryshimin dhe plotësimin e Statutit të Komunës 1Nr.110-623 i datës 26.09.2008 është shtyer për seancat e ardhshme të Kuvendit të Komunës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Kryespiuni i Presidentit Thaçi në AKI është person i dyshimtë

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Pas akuzave të Presidentit vjen përgjigja nga Brukseli: Kosova t’i kryejë punët

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Me rastin e 7 marsit – Ditës së Mësuesit,Kryetari Ahmeti ndan mirënjohje

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress
Skip to toolbar