LipjaniPress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit gjatë ditës së sotme nën udhëheqjen e kryesueses Vlora Limani- Hajnuni, ka mbajtur mbledhjen e 41 me radhë.
Në këtë mbledhje të Kuvendit Komunal është aprovuar propozim Rregullorja për caktimin e tatimit në prone, propozim Vendimi për ndarjen e mjeteve për Bashkësinë Islame, propozim Vendimi për miratimin e Planit të Veprimit për përfshirjen e komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian në Komunën e Lipjanit për vitin 2018-2022, propozim Rregullorja për Transparencë si dhe Porpozim Vendimi për miratimin e Planit të Punës së Kuvendit për vitin 2018. Në kët mbledhje u diskutua edhe propozim Vendimi për Planifikimin e Buxhetit për vitin 2018-2020, mirëpo ky propozim Vendim nuk kaloj sepse nuk u votua nga partitë opozitare./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me përfaqësues të Programit Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD)

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

U mbajt takimi radhës me strukturat e LDK-Lipjan,

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress
Skip to toolbar