LipjaniPress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës, sot nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e seancës së njëmbëdhjetë me radhë, në të cilën janë shqyrtuar dhe aprovuar pikat e rendit të ditës të cilat ishin të propozuara për këtë mbledhje.

Fillimisht Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti para deputetëve ka prezantuar raportin e punës së zyrës së tij, për periudhën Janar-Qershor 2018.

Në këtë seancë këshilltarët kanë adresuar një mori pyetjesh për ekzekutivin komunal, ku edhe në të njëjtën kohë kanë marrë përgjegjje nga vetë Kryetari Imri Ahmeti dhe drejtorët përkatës.

Po ashtu gjatë kësaj seance Kuvendi ka aprovuar, propozim vendim mbi ridestinimin dhe transferin e mjeteve të Buxhetit për vitin 2018, propozim vendim mbi aprovimin mbi aprovimin e Buxhetit për vitet 2019-2021, propozim vendim për miratimin e strategjisë dhe planit të veprimit për komunën mike për fëmijë (2018-2021), propozim vendimin për ndërrimin e destinimit të tokës, propozim vendim për dhënien e pëlqimit për ndarjen e mjeteve financiare për Bashkësisë Islame në Lipjan, ndërsa pika e rendit të ditës propozim vendim për zëvendësimin e antarit të Komitetit për Komunitete është shtyrë për seancën e ardhshme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress
Skip to toolbar