LipjaniPress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

Lajme

Të enjten e ardhshme, më 6 prill, pritet që në Kuvendin e Kosovës të procedohet marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi.

Këtë marrëveshje ashpër po e kundërshton opozita. Në mes e tyre është edhe Nisma për Kosovën.

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha ka thënë për Periskopin se kundërshtimi i tyre do të jetë edhe në seancën e 6 prillit, derisa shton se Lista Serbe nuk është, siç thotë ai, shpëtim i Thaçit e Mustafës.

“Do e kundërshtojmë sikurse deri tash, me lobim, me gjuhën e fakteve dhe argumenteve kundër këtij varianti aktuale. Nuk kemi arsye ta bëjmë ndonjë veprim tjetër sepse jemi te bindur as Lista e Vuçiqit nuk i shpëton Hashmin dhe Isën në këtë projekt të dëmshëm”, është shprehur ai.

Ai, ka treguar nëse të enjtën Nisma do të e kundërshtojë demarkacionin me gaz lotsjelljës dhe protesta.

“Masat i kemi marr më herët, ku është krijuar hapësira e mjaftushme që shumë deputetë të mazhorancës ta kuptojnë se ku variant është i gabuar dhe tash nuk kemi nevojë për diçka të tillë”, ka shtuar Berisha./Periskopi/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Sherifi për Gjykatën Speciale dhe ushtrinë

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Për çfarë po gëzohet këshilltari i Mustafës? (Foto)

lipjanipress

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Kërkohet arrestimi Nenad Çanakut, tha se Kosova është e pavarur

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Deda tregon pse dështoi FER-i

lipjanipress
Skip to toolbar