LipjaniPress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

Bota Lajme

Emisari i Bashkimi Evropain për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se sot ka biseduar me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin, nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Hazirin dhe kreun e NISMA-s, Fatmir Limajn.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka thënë se bisedat e tij me tre politikanët kosovarë kanë qenë rreth përgatitjeve për rifillimin e dialogut Prishtinë-Beograd dhe situatës në Kosovë.

“Po vazhdoj afrimin tim me rajonin. Kam folur me Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn sot. Patëm biseda konstruktive rreth përgatitjeve për vazhdimin e dialogut dhe sitautës në Kosovë”, ka shkruar Lajçak.

Ai ka thënë se mezi pret të bashkëpunojnë në mënyrë që të përfitojnë të gjithë njerëzit në Ballkanin Perëndimor.

Miroslav Lajčák@MiroslavLajcak

Continuing my outreach to the region, I spoke to @VjosaOsmaniMP, @LutfiHaziri, @FatmirLimaj today. We had constructive and useful talks on preparations to resume the Dialogue and the situation in Kosovo. Looking forward to working together for the benefit of all people in the WB203:50 PM – Apr 16, 2020Twitter Ads info and privacySee Miroslav Lajčák’s other Tweets

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Zvicrën

lipjanipress

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Kadaj-Bujupi: Haradinaj iu bashkua konceptit të klanit pronto

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress
Skip to toolbar