LipjaniPress

LDK fillon t’i bojkotoj seriozisht seancat, nuk e voton marrëveshjen e IPA-s

Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka paralajmëruar bojkotin e deputetëve të tyre në Kuvendin e Kosovës.
Hoti ka thënë se LDK do të vazhdojë të thellojë bojkotin, krejt kjo sipas tij, për shkak të sjelljeve të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli ndaj deputetëve të opozitës.

Për bojkotim të votimit të Marrëveshjes Financiare për IPA 2017, pjesa e parë, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian,nga LDK ka reaguar edhe shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai ka thënë se LDK po dëshiron të tregohet e rëndësishme ku ligjet ndërkombëtare nuk mund të kalojnë pa ta.

Krasniqi ka thënë se LDK është parti që ndërron qëndrimet çdo pesë minuta.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur mbledhje të kryesisë me shefat e grupeve parlamentare, për të gjetur një rrugë dalëse nga kjo situatë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress

Kelmendi me ndërtuesit diskuton për vonesat në leje ndërtimore dhe legalizim të ndërtimeve

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Ministria e Infrastrukturës arsyeton gjobën prej 50 eurove ndaj shoferëve për mungesë të formularit

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress
Skip to toolbar