LipjaniPress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

“Qytetarët: kryetari Ahmeti nuk premton, ai realizon”
Mbështetja për kryetarin Imri Ahmeti dhe, u dëshmua sonte edhe në Baincë.
Krytar Imri Ahmeti duke i falënderuar banorët e këtij lokalitet për mbështetjen kaq madhështore ka thënë se sot është para tyre jo vetëm për të kërkuar besimin edhe për mandatin e dytë, por dhe për ti siguruar ata se për gjatë katër viteve ky lokalitet duke përfituar projekte të ndryshme komunale dhe nga donatorë të ndryshëm.Kurse do të ketë pamjen e një fshati model për Lipjanin.

“ Baincas të respektuar, besimi juaj na obligoi neve që në mandatin e parë të punojmë me përkushtim dhe ti realizojmë projektet të cilat janë të nevojshme për një mirëqenie më të mirë.” tha kryetari Imri Ahmeti.

Kryetar Imri Ahmeti i ka siguruar banorët e Baincës se në mandatin e dytë asfaltimi i gjitha rrugicave dhe ndërtimi i trotuarit do të jenë punë e kryer. Kurse zgjerimi i rrjetit të kanalizimit do të jenë ndër projektet me prioritet në këtë lokalitet .

LDK- LIPJAN
Zyra për Informim

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress
Skip to toolbar