LipjaniPress

LDK paralajmëron zgjedhje parlamentare në pranverë

Lajme

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar se në pranverën e vitit 2018 mund të ketë sërish zgjedhje parlamentare.

“Pranvera po vjen, shumë shpejt do të ketë zgjedhje. Nuk po them datë, por zgjedhjet do të mbahen shumë shpejt. Jemi lodh nga dy palë zgjedhje sivjet, por kjo qeveri nuk mund të përballojë sfidat politike duke emëruar zëvendësministra e duke blerë paqen sociale me këso ndarje të buxhetit”, ka thënë ai në Interaktiv.

Haziri ka thënë se qeveria Haradinaj është e paqëndrueshme dhe se rrëzimi i saj nga LDK-ja dhe VV-ja është më i lehtë duke marrë parasysh numrin minimal të deputetëve nga koalicioni qeverisës në Kuvend.

“Ka shtrydhje të buxhetit. Qeveri e paqëndrueshme. Thyerje e disiplinës buxhetore. Qeveri e PAN-it me 22 parti politike e ka qëllimin e vetëm që të bëjë emërime të përditshme që do t’i kushtojnë vendit. Shumë më pak kohë na duhet se ajo që bëri PDK prapa shpinës që bëri marrëveshje me AAK-në. Ne marrëveshjet i bëjmë në zyre e jo nëpër kuluare të ndryshme”, ka shtuar më tej ai.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress
Skip to toolbar