LipjaniPress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Lëvizja VETËVENDOSJE!, Qendra në Lipjan ka hapur fushatën parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit në fshatin Gadime. Pjesëmarrja masive e banorëve nga fshati Gadime ishte dëshmi e palëkundur se fitorja e Lëvizjës VETËVENDOSJE! dhe kandidatit tonë për kryetar të komunës së Lipjanit, z. Selatin Retkoceri është e pashmangshme, po aq sa edhe e domosdoshme për Lipjanin.

Në hapjen e fushatës, kandidati për kryetar z. Selatin Retkoceri shpalosi programin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe zotimet për një qeverisje të përgjegjshme, profesionale, transparente, zhvillimore e në shërbim të qytetarëve.
Qytetarët e komunës së Lipjanit, e në këtë rast banorët e Gadimes janë përballur me një qeverisje larg qytetarëve, të papërgjegjshme e jo trasparente, të cilët të vetmin preokupim kishin interesin e tyre personal dhe të grupit të tyre.

Më Lëvizjen VETËVENDOSJE! në qeverisje dhe z. Selatin Retkocerin kryetar të komunës, komuna e Lipjanit do të u kthehet qytetarëve përmes vendimmarrjes së përbashkët, ofrimit të shërbimeve efikase për të gjithë qytetarët, zhvillim ekonomik lokal, arsim cilësor dhe të depolitizuar, e shëndetësi për të gjithë dhe të përkushtuar./LipjaniPress.com//

Me mendje e me zemër për Lipjanin!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Zvicra s’ka përjetuar janar më të ftohtë në 30 vjetët e fundit

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress
Skip to toolbar