LipjaniPress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

Lajme Lipjani

Lëvizja VETËVENDOSJE! qendra në Lipjan, ka prezentuar programin fitues të përpiluar nga ekspertë nga të gjitha fushat.
Programi është i bazuar në kërkesat dhe nevojat e qytetarëve.
Berat Reqica koordinator i programit në bashkëpunim me aktivistë ka bërë prezentimin e programit para kandidatëve për Asamble Komunale si dhe para anëtarëve të kryesisë.
Lëvizja VETËVENDOSJE! është subjekti i vetëm në Lipjan që ka program të mirëfilltë dhe ofron zgjidhje për problemet që i kanë rënduar jetën qytetarëve dhe për të cilat qeverisjet e pas luftës nuk kanë pasur as vullnetin e as dijen për t’i zgjidhur. Ky program do të prezentohet para qytetarëve, nëpër fshatra e lagje të shumta në të cilët do të organizojmë tubime.
Kandidati për kryetar Selatin Retkoceri ka kërkuar angazhim të madh nga kandidatët në mënyrë që programi të arrij te secili qytetarë në çdo cep të komunës.
Më poshtë po i përmendim disa nga ekspertët të cilet janë angazhuar në përpilim të programit: Prof.dr. Skender Ahneti, Prof.dr.Vehbi Imeri, Prof.dr. Shaip Bytyqi, Prof.dr. Hazir Qadraku, Mr.sc. Donat Rexha, Mr.sc. Ramiz Hoxha, Mr.sc.Ardian Olluri, Mr.sc. Islam Haliti si dhe edhe shumë e shumë të tjerë, të cilëve u kërkojmë ndjesë që nuk po arrijmë që t’i përmendim secilin./LipjaniPress.com//

Facebook Comments

Related posts

Qytetarët e Luginës të zhvendosur në Kosovë s’po mund të pajisen me dokumente

lipjanipress

Protestoi e zhveshur, policia franceze arreston kandidaten për presidente (Video)

lipjanipress

Zvicra s’ka përjetuar janar më të ftohtë në 30 vjetët e fundit

lipjanipress

Ismet Hajrullahu ‘50% e kabinetit tim do të jenë gra’

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Familjari e konfirmon vdekjen e Lavdrim Muhaxherit

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar