LipjaniPress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

Lajme

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit në Prishtinë.
Ai tha se është traditë dhe nder që pas një dite të rëndësishme të nderohen dëshmorët, duke aluduar për kthimin e tij nga Franca ku edhe u gjykua nga disa fletarreste të lëshuara nga shteti serb nga edhe doli i pafajshëm.

Haradinaj më pas do të bëj homazhe në Velani te varri i ish presidentit Rugova për të vazhduar në Prekaz, homazhe ne kompleksin e Jasharajve, më pas homazhe në Mejë të Gjakovës duke përfunduar në Gllogjan

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Gjermania i kërkon Serbisë që “problemin e Kosovës ta zgjidhë shpejt”

lipjanipress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Kryespiuni i Presidentit Thaçi në AKI është person i dyshimtë

lipjanipress
Skip to toolbar