LipjaniPress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

Lipjani

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan, mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit
Lipjan 26 mars

Kryesia e degës të PDAK-ës , në Lipjan ka mbajtur mbledhejen e kryesisë disa ditë më parë dhe ka analizuar punën e këtij subjekti politik gjatë periudhës katër vjeçare. Sipas një komunikate për media, thuhet se Këshilli i Përgjithshëm ka marrë vendim që nuk do të ketë zgjedhje të kryetarit të degës të PDAK-së, deri më 2018,dhe kështu nuk do të ndryshohet pozita e kryetarit aktual z.Limon Ramadani si dhe e kryesisë të PADK-së, në Lipjan.z.Ramadani, kryetar i kësaj dege ka thënë se “ këtë vendim e ka marrë kryesia e degës në përputhje me Statutin e Partisë, duke e respektuar afatin e rregullt zgjedhor. Prandaj subjektit tonë i mbetet që ta rrespektojë Statutin e Partisë dhe te veprojë në mbështetje të tij”./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti – Gjaku im krenaria ime

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Kryesia e PDK-së dega në Lipjan nderon të rënët në Ribar të Vogël

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar