LipjaniPress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

Lajme Lipjani

Të premten në sallën e Kuvendit Komunal sot është mbajtur takimi parë i Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit. Gjyste Dabaj, zyrtare për barazi gjinore në Lipjan në bashkëpunim me kryesuesen e Grupit të Grave Linda Shahini kanë zhvilluar një asamblistët e reja të zgjedhura për mandatin 4 vjeçar, ku dhe kanë prezantuar punën dhe aktivitetet e deritashme të Grupit të Grave.
Gjatë këtij takimi u vendos që kryesuesja e deritanishme Linda Shahini pas sukseseve të shumta që ka treguar si kryesuese e këtij grupi të jetë edhe për një periudhë udhëheqëse e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit si dhe Mimoza Karameta të jetë nënkryetare.
Në fund anëtaret e Grupit bashkë me Kryesuesen Linda Shahini mbetën qe ti bashkërendisin aktivitetet e përbashkëta, në mënyrë që gruaja lipjanase të jetë zë edhe më i fuqishëm.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

19 vjeçari pranoi se ka kryer vrasjen, u dënua me 5 vjet burg

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

H.Luma & A.Bajrami:Vrasësit e qytetarëve kraishtas të dalin para drejtësisë

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Letër Dërguar Albin Kurtit,

lipjanipress

Reagon Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan

lipjanipress

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Organizatat ndërkombëtare të përkushtuar ta ndihmojnë Komunën e Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar