LipjaniPress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

Lajme Lipjani

Në Amfiteatrin e Shkollës së Mesme Adem Gllavica (Norges Vel) në Lipjan, sot para një numri të konsiderueshëm të pjesëmarrsëve është mbajtur sesioni i dytë informues nga Organizata “Help” rreth thirrjes së granteve për mbështetje të bizneseve të vogla.
Shkelzen Hajdini, Drejtor i Zhvillimit Ekonomik Lokal, ka theksuar se edhe ky sesion informues do t’i ndihmojë bizneset e vogla nga Komuna e Lipjanit rreth mënyrës së aplikimit për të fituar në këto grante që ofron “HELP”. Ai ka inkurajuar të gjithë pjesëmarrësit që të aplikojnë në këto grante.
Përfaqësues nga Organizata “HELP” kanë informuar qytetarët rreth mënyrës së aplikimit në fushat të cilat mbulohen nga kjo thirrje.
Në fund të këtij takimi, pati edhe pyetje të ndryshme nga qytetarët e pranishëm. Ndryshe, Organizata “HELP” gjatë vitit 2018 do ti mbështet 35 mikro biznese.

Facebook Comments

Related posts

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Rrëzohet aeroplani luftarak amerikan që po shkonte drejt Koresë së Veriut (FOTO)

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi- Kryetar i Deges se AAK-se ne Lipjan,

lipjanipress

Mohgerini ndryshon agjendën, në Kosovë vjen të shtunën

lipjanipress

Degjeneron seanca plenare, deputetët e PD “rrethojnë” Tahirin në foltoren e Kuvendit

lipjanipress

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress
Skip to toolbar