LipjaniPress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

Lajme Lipjani Shneta

Që nga orët e hershme të mëngjesit ndërrmarës dhe qytetarë të ndryshëm kanë ndihmuar me të holla për shërimin e të riut Sejdi Smajlin i cili ka nevojë për trajtim emergjent jashtë vendit, njofton Lipjanipress.

Ndërkohë që aksioni pritet që edhe nesër dhe ditëve në vijim të vazhdon, qytetarë të shumtë do të vazhdojnë të ndihmojnë me të holla për të arritur shumën prej 120.000 mijë euro.

Organizatorët kanë numëruar të gjitha te hollat dhe kanë treguar se deri më tani janë grumbulluar rreth 40 mijë euro, të holla këto të grumbulluara brenda pak orësh.

Aksioni do të vazhdoj edhe nesër duke filluar nga ora 09:00 në sheshin ”Adem Jashari” në Lipjan, tenda është e vendosur afër restorant ”Pishat”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress
Skip to toolbar