LipjaniPress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

Lajme

Partia Demokratike e Kosovës e ka zbuluar kandidatin e saj për kryetar të Komunës së Prishtinës.
E ai do të jetë, kreu i kësaj partie për Prishtinën, Lirak Çelaj.

Ishte kandidati për deputet i kësaj partie, Shemsi Veseli ai i cili në tubimin e sotëm të PDK-së në Prishtinë, e bëri publik një lajm të tillë, raporton Blic.

“PDK si kurrë më parë është e mobiliziuar në Prishtinë, dhe së bashku me kandidatin tonë për kryetar të Prishtinës, z. Lirak Çelaj do të fitojmë”, tha ai.

Kujtojmë se zgjedhjet lokale do të mbahen ne vjeshtë. Deri më tani disa prej partive e kane bërë publik edhe kandidatin për kryetar komune.

Kurse vendi shkon në zgjedhje të parakohshme më 11 qershor, pasi Parlamenti e rrëzoi Qeverinë ‘Mustafa’.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Pallaska tregon se kur do të fillojë punën Gjykata Speciale (Video

lipjanipress

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

AGK KËRKON NGA QË RASTET E GAZETARËVE TË TRAJTOHEN ME KOHË NGA GJYKATAT

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress
Skip to toolbar