LipjaniPress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

Lajme

Lista Serbe ka bërë të ditur të premten se kandidati presidencial, Vuk Jeremiq, nuk mundet askënd nga serbët në Kosovë t’i shikojë në sy, për shkak të një sërë veprimesh politike të cilët më herët i kishte tërhequr e që kanë të bëjnë me Kosovën.

“Vuk Jeremiqi më në fund u kujtua se Kosova ekziston dhe vendosi që fillimin e kampanjës së tij formalisht ta shënojë në Patrikanën e Pejës, por i ka rrëshqitur nga mendja se populli serb nuk janë të shenjta vetëm ikonat dhe manastiret, se për popullin tonë janë të shenjta fjalët dhe respekti dhe këtë sigurisht do ta mësojë secili serb nga Kosova se Jeremiq nuk ka marrë të gjitha hapat që të mos takohet me asnjë nga njerëzit tanë në provincën jugore”, është bërë e ditur nga Lista Serbe.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress

Dorëhiqet kryetari i Preshevës Shqipërim Arifi

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress
Skip to toolbar