LipjaniPress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

Lajme

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka marrë pjesë edhe lideri i Listës Serbe, Slavko Simiq.

Ai ka thënë se kanë marrë vendim që t’i kthehen punës në kuvend, në mënyrë që ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi, njofton Klan Kosova.

“Kjo për hir të qytetarëve që të mos mbeten të izoluar”, ka thënë Simiq.

Aty është duke u pritur që të merret vendimi për mbajtjen e seancës së radhës së kuvendit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Zvicra ka një ofertë për kosovarët që duan pasaportë zvicerane (Foto)

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Problemet e mërgimtarëve gjatë aplikimit për të votuar në Kosovë

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress
Skip to toolbar