LipjaniPress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

Lajme

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar futjen në listë të zezë të të gjitha kompanive ajrore që kanë shkelur licencën duke i lënë me orë të tëra udhëtarët duke pritur në aeroport.

Vendimi pritet të merret para nisjes festave të fundvitit, raporton KTV.

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, Lekaj ka paralajmëruar edhe ndryshimin e vendimit për mënyrën e financimit të zgjerimit të pistës së këtij aeroporti, vlera e të cilit është 33 milionë euro.

Nga ana tjetër, drejtori i Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, Haldun Firat Kokturk, ka thënë se pret nga institucionet mbështetje edhe në projekte të tjera, duke bërë të ditur se nëse vazhdon ky trend ajror, numri i pasagjerëve gjatë këtij viti do të arrijë në 1.9 milionë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Vuciq: Mustafa s`më kthen përgjigje, me Kosovën do bëj atë që e ka bërë Titoja

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Kadaj-Bujupi: Haradinaj iu bashkua konceptit të klanit pronto

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Gënjen “Srbija Danas”: Kosova po furnizohet me aeroplanë e tanke nga Erdogani

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Nëna e poston në Facebook foton e djalit që e pësoi nga sëpata e kosovarit( Pamje të rënda)

lipjanipress
Skip to toolbar