LipjaniPress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

Lajme

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar futjen në listë të zezë të të gjitha kompanive ajrore që kanë shkelur licencën duke i lënë me orë të tëra udhëtarët duke pritur në aeroport.

Vendimi pritet të merret para nisjes festave të fundvitit, raporton KTV.

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, Lekaj ka paralajmëruar edhe ndryshimin e vendimit për mënyrën e financimit të zgjerimit të pistës së këtij aeroporti, vlera e të cilit është 33 milionë euro.

Nga ana tjetër, drejtori i Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, Haldun Firat Kokturk, ka thënë se pret nga institucionet mbështetje edhe në projekte të tjera, duke bërë të ditur se nëse vazhdon ky trend ajror, numri i pasagjerëve gjatë këtij viti do të arrijë në 1.9 milionë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Veseli bashkëbisedon me rininë në Prizren (Foto)

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar