LipjaniPress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Uncategorized Lajme

Zejnepe Gashi, gruaja nga fshati Sllovi e komunës së Lipjanit ka rrëfyer se si paramilitarët serbë ia vranë burrin, dy djemë dhe dy nipa në masakrën e 15 dhe 16 prillit të vitit 1999.

Ajo ka treguar se si gjatë komunikimit me njërin nga serbët e kishte sharë atë në sy.

“Hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh, qishtu u kanë”, vazhdon rrëfimin ajo.

Pjesën ku ajo rrëfen për komunikimin që kishtet me serbin mund ta dëgjoni nga minuta e 46:40.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Lëvizja “Stop Operacionit Soros”: Uashingtoni ta revidojë punën e USAID-it në Maqedoni

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress
Skip to toolbar