LipjaniPress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

Lajme Lipjani

Nga komuna e Lipjanit
Bisedë me Lulzim Qerimin , nënkryetar Komunal për komunitete
“Lipjanipress.com” 21 shkurt 2018

Zgjedhjet Lokale në komunën e Lipjanit kanë rezultuar të përfitojë Komuniteti Ashkali. Ka qenë numër i konsiderueshëm qytetarëve të këtij komuniteti të cilët me votën e tyre kanë arritur që të kenë një ulëse në Kuvendin Komunal të Lipjanit si dhe të nënkryetarin komunal për komunitete.
Lulzim Qerimi, veprimtari i pa lodhur nga radhët e Komunitetit Ashkali, tani është emruar nënkryetar i komunës të Lipjanit për komunitete për mandatin katërvjeçarë. Që në ditët e para të punës z.Qerimi, po tregohet si një zyrtar i interesuar që të kryejë detyrën për të cilën ndien përgjegjësi para votuesve të tij por edhe të komuniteteve të tjera jo shumicë të cilët jetojnë në këtë komunë. Interesimi i tij ka dalë jashtë suazave lipjanase dhe si duket është duke shfaqur interesim për komunitetin e tij kudo që jeton.
“Jam I nteresuar që të ndihmojë qytetarët e komuniteteve jo shumicë dhe ta kryejë punën me përgjegjësi.Këtu kam ardhur për të punuar dhe atë do ta dëshmojë pe punë”ka thënë nënkryetari për komunitete, për “Lipjanipress” z.Lulzim Qerimi./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

MURAT JASHARI ME “LIRI ATDHEUT” DYSHOHET SE KËRKOI PARA NGA BASHKATDHETARËT PËR VRASJEN E TRADHTARËVE

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress
Skip to toolbar