LipjaniPress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

Lajme

Ish-komandantët e UÇK-së, Sylejman Selimi, Sami Lushtaku, sot do të dalin para Gjykatës Supreme, e cila është shkalla e fundit e gjykatës në Kosovë.
Selimi dhe Lushtaku janë dënuar më parë nga drejtësia për kinse krime lufte, por që avokatët dhe të akuzuarit kanë pretenduar se në asnjë rast nuk është dëshmuar asnjë provë ndaj tyre dhe as ndaj asnjë ish-pjesëtari të UÇK-së që janë dënuar në rastin e njohur si Grupi i Drenicës.

Gjykata Supreme është shkalla e fundit e drejtësisë në Kosovë dhe avokatët shprehen të bindur se drejtësia do t’i lirojë të dënuarit nga akuzat, të cilat i cilësojnë politike.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

A është intervistuar Hashim Thaçi për krime të luftës? (Video)

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar