LipjaniPress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

Lajme

Ish-komandantët e UÇK-së, Sylejman Selimi, Sami Lushtaku, sot do të dalin para Gjykatës Supreme, e cila është shkalla e fundit e gjykatës në Kosovë.
Selimi dhe Lushtaku janë dënuar më parë nga drejtësia për kinse krime lufte, por që avokatët dhe të akuzuarit kanë pretenduar se në asnjë rast nuk është dëshmuar asnjë provë ndaj tyre dhe as ndaj asnjë ish-pjesëtari të UÇK-së që janë dënuar në rastin e njohur si Grupi i Drenicës.

Gjykata Supreme është shkalla e fundit e drejtësisë në Kosovë dhe avokatët shprehen të bindur se drejtësia do t’i lirojë të dënuarit nga akuzat, të cilat i cilësojnë politike.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re (Video)

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar