LipjaniPress

LVV-JA SI ÇDO PARTI TJETËR POLITIKE NË KOSOVË

Op/Ed

Nga:Hysni Gashi

Logjika për të kap dhe sunduar partin dhe degët e saj nga një grup i ngushtë i “shefit” është logjik si ne çdo parti tjetër në Kosovë e fatkeqësisht kjo logjikë kohëve të fundit u vërejt edhe në LVV.

LVV-ja në vend që të jetë e bashkuar përballë një qeverie të madhe dhe sfidave që presin vendin si p.sh.: asociacioni, demarkacioni dhe tema të tjera të rëndësishme për vendin dhe qytetarin, ajo po tregon se pushteti ka qenë dhe mbetët tema që ndan protagonistet kryesor të saj.

LVV-ja ka përçarjen, linçimin e injorancën të njërës palë ndaj tjetrës duke dëshmuar fuqishëm që nuk ndryshon asgjë nga subjektet tjera politike përveç asaj që është më radikale edhe në linçim të vet strukturave, individëve e deputeteve të saj./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

SHPEND AHMETI DJE U SHFAQ REAL

lipjanipress

Ese përkujtimore për miqësinë

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Mungesa e mendimit kritik, edukimit dhe arsimitcilësor prodhon e shpërndanë injoroncë

Rexhep Isufi

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

QEVERIA KOSOVËS TA ZGJIDH ÇËSHTJEN E DEMARKACIONIT OSE TË KËRKOJ FALJE QYTETARËVE DHE TË JEP DORËHEQJE.

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Bashkimi Europian nuk është i plotë pa Ballkanin Perëndimor

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress
Skip to toolbar