LipjaniPress

MBAHET MBLEDHJA E KËSHILLIT TË QENDRËS SË LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

Lipjani

Qendra e Lëvizjes VETËVNDOSJE! në Lipjan ka mbajtur mbledhjen e Këshillit të Qendrës, të parën për këtë vit, ndërsa të tretën që nga zgjedhjet e brendshme.
Në mbledhjen e Këshillit ka marrë pjesë edhe deputetja dhe anëtarja e kryesisë së Lëvizjes VETËVENDOSJE! znj. Donika Kadaj – Bujupi, e cila ka përshëndetur punimet e këshillit dhe ka mbajtur një fjalë rasti rreth situatës politike në vend dhe nevojës së mobilizimit të organizatës dhe secilit aktivist.
Në vazhdim të punimeve, para delegatëve të Këshillit, Kryetari i Qendrës së Lëvizjes VETËVNDOSJE! në Lipjan z. Selatin Retkoceri prezantoi një raport pune, ndërkaq Sekretari z.Fadil Spahiu shpalosi raportin tremujor të financave të Qendrës. Të dy raportet u aprovuan nga delegatët e pranishëm.
Këshilli i Qendrës ka vazhduar punimet me procedimin e pikave tjera të rendit të ditës, ku ndër të tjera u zgjodh drejtuesja e Sekretariatit të Gruas Aktiviste në Lipjan, znj. Albulena Kelmendi, profesoreshë në Gjimnazin e Lipjanit. Ndërsa znj. Labërie Nishori u zgjodh zëvendës kryesuese e Këshillit, e cila është edhe anëtare e kryesisë së Qendrës.
Po ashtu, Këshilli zgjodhi në mënyrë të fshehtë dhe plotësoi vendet e lira të Kryesisë së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, duke e kompletuar kryesinë në përputhje me statutin. Kryesia e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, aktualisht në përbërjen e saj ka 5 (pesë) anëtare gra e vajza aktiviste. Angazhimi i madh i gruas aktiviste është një dëshmi e fuqishme se Lëvizja VETËVENDOSJE! është adresa e duhur për angazhim politik pa dallime në drejtim të arritjes së ndryshimeve shoqërore e politike në vendin tonë.
Pas përmbylljes së punimeve të Këshillit të Qendrës, Kryesia e re dhe e kompletuar me anëtar të rinj kanë mbajtur një mbledhje ku janë pranuar detyrat dhe përgjegjësitë e secilit anëtar të kryesisë, duke u zotuar që të punohet me përkushtim drejt përmbushjes së objektivave të planifikuara./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Gjatë ditëve në vijim vendet që do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

ASPEKTE DEMOGRAFIKE DHE STATISTIKORE PËR PUNËSIMIN DHE STRUKTURA E PUNËSIMIT NË LIPJAN

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Mbahet takim pune i sektorit për program zgjedhor dhe projekte

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress
Skip to toolbar