LipjaniPress

Mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB)

Lipjani

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), sot në sallën e Kuvendit Komunal ka mbajtur mbledhjen e parë për vitin 2017-të, e cila u kryesua nga Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti njëherit edhe kryesues i këtij këshilli.
Në këtë mbledhje është diskutuar dhe aprovuar rasporti vjetor i punës së KKSB-së për vitin 2016-të si dhe është diskutuar dhe aprovuar Plani i Veprimit të KKSB-së për vitin 2017-të.
Gjithashtu në këtë mbledhje është prezantuar edhe raportin për gjendjen e sigurisë në territorin e Komunës së Lipjanit. Komandanti i Stacionit Policorë në Lipjan, Imer Kaqara ka prezantuar raportin e detalizuar për 3 mujorshin e pare të këtij viti dhe tha se gjendja e sigurisë në Komunën e Lipjanit, është e qetë dhe stabile./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Lipjani së shpejti me fusha moderne sportive për tenis, basketboll dhe futboll(Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar