LipjaniPress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

Lajme Lipjani

Paraditen e sotme, Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti ka mbajtur mbledhjen e rregullt me drejtorët e Drejtorive komunale. Në këtë mbledhje u raportua për rezultatet e punës javore, projektet që kanë nisur të implementohen si dhe menaxhimin e përgjithshëm në Drejtoritë përkatëse.
Gjatë kësaj mbledhje pikë diskutimi ishin edhe përgatitjet e ekzekutivit për seancën e radhës së Kuvendit Komunal e cila do të mbahet me datën 28 shkurt 2018, si dhe shumë çështje të tjera që kanë të bëjnë me jetën e qytetarëve lipjanas.
Kryetari Ahmeti ka kërkuar që këtyre ditëve vëmendje e vçantë t’i kushtohet pastrimit të rrugëve nga reshjet e bores në mënyrë që qytetarët e Komunës së Lipjanit të kenë një qarkullim sa më të mirë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Aksion i madh policor në Skenderaj: Kapen armë, drogë e para të falsifikuara

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Haradinaj i kundërpërgjigjet LDK’së: Po duan ta frikësojnë administratën

lipjanipress
Skip to toolbar