LipjaniPress

Mbi 3 milion euro investime në Komunën e Lipjanit

Lipjani

Mbi 3 milion euro investime në Komunën e Lipjanit
Kryetari i Komunë së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka qendruar sot në Ministrinë e Infrastrukturës, ku ka nënshkruar një Marrëveshje Bashkëpunimi me Ministrin e kësaj ministrie Lutfi Zharkun, për ta ndihmuar Komunën e Lipjanit në realizimin e projekteve infrastrukturore.
Qëllimi i kësaj marrëveshje është financimi i projekteve infrastrukturore në Komunën e Lipjanit si: rikonstruimi i rrugës Magurë – Blinaj, ndërtimi i rrugës Vojnovc (Shtime) – Topliqan (Lipjan) dhe riasfaltimi i rrugës Llugaxhi – Gadime.
Ministria e Infrastrukturës po ashtu do të financoj edhe projektet si ndërtimin dhe zgjerimin e rrugës nga udhëkryqi i Banullës deri te hyrja e Lipjanit, ndërtimi rrugës “Sadik Shala”, në Lipjan, ndërtimi i rrugës Lluga -Radevë, ndërtimin e rrugës Sllovi – Vërbic e Zhegovcit si dhe dy rreth rrotullimet njërin te udhëkryqi Banullës si dhe tjetrin tek udhëkryqi Lipjan – Shtime – Magurë.
Ndryshe, Kryetari Ahmeti dhe Ministri Zharku këto projekte i kanë cilësuar si shumë të rëndësishme për rregullimin e infrastrukturës së qytetarëve lipjanas.
Këto projekte do të arrinë vlerën mbi 3 milion euro.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fshatin Babush

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Call Center Agent bewerben Sie sich als Mitarbeiter im Kundenservice für Vodafone (Prishtina)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar të mbështet të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit pa dallim etnie

lipjanipress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress
Skip to toolbar