LipjaniPress

Mblidhen 47 mijë euro për veteranin britanik të UÇK-së(FOTO)

Lajme

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka dhënë një lajm të mirë për veteranin e UÇK-së, anglezin John Harrison.

Afro pesëdhjetë mijë euro janë grumbulluar për shërimin e tij. “Kjo është dëshmia me e mirë e falenderimit që e kemi ndaj kontributit te tij për çlirimin e Kosovës”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Te dashur miq,

Dua te ndajë me ju lajmin se fushata “Veterani per Veteranin” sot është përmbyllur me sukses.

Ndihma prej 47.000 € per sherimin e Jon Harrison-veteranin e UÇK-se ,është dëshmia me e mirë e falenderimit që e kemi ndaj kontributit te tij për çlirimin e Kosovës.

Nga e premtja presim lajme te mira nga Joni dhe mjekët e tij.

Ju falenderoj te gjithëve Juve që moret pjesë në këtë fushatë, duke filluar nga stafi i brigades 138 “Agim Ramadani”, bashkëluftetarët e UÇK-se, Shoqata Humanitare “Sali Çekaj”, pjesëmarrësit ne ankandin e pikturave, mediat televizive, operatorët e telefonisë mobile, estrada, afaristet dhe te gjithë shqiptarët zemer-mire!

Zoti ju bekofte!

Antoni

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Kosova nuk ka bërë mjaft për minoritetet, thotë O’Connell

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Skandaloze: S’e mësuan vjershën, mësuesja në Prishtinë turpëron fëmijët në Facebook (Foto)

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Erdogan nga Beogradi mesazh myslimanëve të Sanxhakut: Kurrë s’do të përkrah asnjë nacionalizëm

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress
Skip to toolbar