LipjaniPress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

Lajme Lipjani

U mbajt takimi i Këshillit Drejtues të Degës së PDK-së në Lipjan, të cilin e drejtoi znj, Selvije Halimi, u.d. së kryetarit të degës. Në këtë takim anëtarët e Këshillit Drejtues votuan unanimisht listën e kandidatëve të mundshëm për Kuvendin Komunal. Lista e Partisë Demokratike përmban kuadro të profileve të ndryshme dhe është renditur mbi bazën e përfshirjes së terrenit, strukturës gjinore, kuadrove me virtyte të larta dhe besueshmëri tek qytetarët nga zonat që vijnë, si dhe në bazë të angazhimit në strukturat e Partisë.
Dega e PDK-së në Lipjan, u uron suksese të gjithë kandidatëve të saj në zgjedhjet lokale të 22 tetorit!/LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress

URGJENTE: VETERANI I UÇK-së Sabedin Agushi është në gjendtje kritike në QKUK kërkohet gjak Grupi 0 Negativ

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me përfaqësues të Programit Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD)

lipjanipress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Rexhep Isufi

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar